
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 200 kHz to 3 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Min Input Voltage | 3.4 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Quiescent Current | 2.5 µA |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Function | Step-Down |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$7.28256
Ext.Price$7.28256
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.28256 | $7.28256 |
| 10 | $7.09699 | $70.96990 |
| 25 | $7.03710 | $175.92750 |
| 50 | $6.97772 | $348.88600 |
| 100 | $6.91882 | $691.88200 |
